Zariaďujete materskú škôlku? Máme pre Vás pár overených tipov!

Ak ste vždy túžili po založení materskej škôlky – hurá do toho. Nie je to tak zložité, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. V dnešnom svete existuje celá hromada rôznych materských škôlok. Už dávno nie sú len štátne materské škôlky v klasickom štýle, ale líšia sa svojou pedagogickou koncepciou, filozofickým nastavením a tiež tým, či sú súkromným alebo štátnym zriadením.

V tomto článku vám poradíme na čo myslieť pri zariaďovaní interiéru ktorejkoľvek z týchto škôlok. Skrátka to, čo sa hodí vedieť v prípade každej škôlky nezáležiac pritom na tom, akou pedagogickou cestou sa vyberiete, či už cestou alternatívy alebo klasickejšieho štýlu.

Kvalitné podlahy

Či už sa do zariaďovania škôlky pustíte samy alebo sa vám o to postará nejaká firma, dajte si záležať na kvalite podlahy. V každom prípade odporúčame použiť levelling system. Podlaha v škôlke je veľmi namáhaná, denne po nej predsa behá niekoľko desiatok nožičiek a preto, aby nejaký ten rok vydržala si zaslúži byť položená naozaj kvalitne.

Nábytok na mieru

Odporúčame vsadiť na nábytok na mieru. Či už sú to jedálenské stoličky, poličky na hračky či skrinky do šatne, v škôlke sa oplatí mať efektne využitý každý kus priestoru a to najistejšie dosiahnete vtedy, keď si zvolíte cestu na mieru postaveného nábytku.

Strakaté koberce

Viete ako to s deťmi chodí, raz dva niečo rozsypú, vylejú, pošpinia. Ak nechcete dopredu prehrať boj s odolnými škvrnami, vyhrajte dopredu a zatočte so škvrnami tak, že si ich vôbec nemusíte všímať. V strakatom koberci proste jednoducho zaniknú.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *