10 dôvodov prečo povedať robotickej kosačke ÁNO

Rozmýšľate nad kúpou robotickej kosačky? Myslím, že je to skutočne výborný nápad a v tomto článku Vám prinášam zoznam jej nesporných výhod.

  1. Prvou nespornou výhodou všetkých robotických zariadení, či už je reč o umývačke riadu, elektrickej miešačke betónu, či motorovej píle je neskutočné množstvo času, ktoré ušetríte. V našom prípade to platí hlavne vtedy, ak máte veľkú záhradu.
  2. Robotická kosačka má oproti benzínovej tiež výhodu ušetrených peňazí. Nemusíte totiž platiť za palivo a spotrebovaná energia je veľmi nízka.
  3. Na rozdiel od benzínovej kosačky je priestorovo nenáročná, preto nezaberie veľa miesta v garáži či v inom úložnom priestore.
  4. Váš trávnik má vďaka nastaviteľnému pravidelnému koseniu vždy čerstvý vzhľad. Dokonca je to možné aj potom, ako sa vrátite domov zo 14-dňovej dovolenky. Kosačka svoju prácu totiž môže bez problémov vykonávať aj počas vašej neprítomnosti.
  5. Niektoré modely sa dajú ovládať diaľkovo cez aplikáciu na mobile či na počítači. Na diaľku tiež presne môžete vidieť jej polohu a práve vykonávanú činnosť.
  6. Ultratichý kolesový motor je veľmi príjemnou variáciou k hlučným benzínovým kosačkám.
  7. Pretože je skutočne tichá, veľa ľudí si nastavuje nočné kosenie a cez deň svoj trávnik využíva k ľubovoľným aktivitám bez toho, aby sa im pod nohami plietla kosačka.
  8. Existujú modely robotických kosačiek, ktoré môžu vo svojej činnosti pokračovať aj počas dažďa.
  9. Robotickým kosačkám nerobí problém žiadny terén. Svahovitý terén zvládnu oboma smermi.
  10. Údržba robotickej kosačky je v porovnaní s inými druhmi oveľa lacnejšia.

Jedinou nevýhodou je trochu vyššia obstarávacia cena. Myslím však, že všetkými svojimi výhodami sa aj za vyššiu cenu skutočne vyplatí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *