Poprad, vstupná brána Tatier

Láka vás stráviť vianočné sviatky práve v Poprade? Dovolím si tvrdiť, že je to mesto v jednom z najkrajších regiónov Slovenka. Mesto pod Tatrami v malebnej krajine Spiša. Výhľady na majestátne okúzľujúce Tatry sú zaručené . Tatry, aj keď samy o sebe sú úžasné, nie sú všetko, čo vám mesto Poprad ponúka. Čo teda zaručene vidieť a zažiť? Čítajte ďalej, dozviete sa.

Vstupná brána do Tatier

Poprad je skutočne len pár minút cesty autom do krásnych veľhôr našej malebnej krajiny. Veľa ľudí si vyberá ubytovanie v Poprade aj v prípade, ak väčšinu času svoje dovolenky túži stráviť práve v Tatrách. Dôvody sú jednoduché. Často sú v Poprade oveľa lepšie ceny za rovnaké služby ako v Tatrách, čo je teda, ale prirodzené kvôli vysokohorskej prirážke. Ďalším dôvodom je viac možností večerného sociálneho využitia, kiná, večere, či aquapark. Ak sa vám nechce cestovať autom alebo z nejakých dôvodom to nie je pre vás možné, môžete pohodlne využiť aj električkovú dopravu, ktorá vás v pravidelných intervaloch odvezie bližšie k tatranským štítom. Samozrejmosť je možný prevoz športových kočíkov, lyží či iných rozmernejších športových pomôcok.

Centrum mesta Poprad

Centrum mesta Poprad má skutočne svoje čaro. V každom ročnom období, ale obzvlášť na Vianoce, kedy sa celé námestie vysvieti vianočnými svetielkami a vianočná výzdoba skutočne nemá obdoby. Každý rok je nová a jedinečná, ale zakaždým neskutočne krásna.

Spišská Sobota

Spišská Sobota, kedysi samostatné mesto, mnoho rokov už súčasť Popradu, je inšpirujúca svojým zachovalým historickým vzhľadom. Pôvodné stavenia lemujú nádherný park, uprostred ktorého stojí krásny kostol sv. Juraja

Aquacity Poprad

Obrovský vodný svet, ktorý vás uchváti svojimi zábavnými atrakciami, termálnou vodou, úctyhodným plaveckým bazénom, a v posledných rokoch aj atmosférickým a priestorovo štedrým welness svetom. Ceny sú možno trochu vyššie, ale odpovedajúce kvalite a službám, ktoré za nich dostanete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *