Pamätáte si na život pred internetom?

Pamätáte si na dni pred internetom ? Ak máte viac ako 25 rokov, mali by ste mať nejaké spomienky na to, ako vyzeral život bez prístupu na internet.

Život sa za posledné desaťročie natoľko zmenil, že je takmer nemožné, aby teenager pochopil, ako sme prežili bez pripojenia. V skutočnosti to pre nás znie čudne, keď si pamätáme, ako sme trávili čas, hoci spomienky sú stále tam. Keby sme museli jedným slovom opísať, aký bol život bez internetu, bolo by to slovo „ ticho “. Ticho nebolo doslovné, ale skôr metaforické, pretože sme sa nemuseli zaoberať všetkými sociálnymi bzučiakmi a hlukom z mobilu. Neboli žiadne sieťové prvky a, keď si otec chcel kúpiť nové gola sady, musel sa ponáhľať z práce, aby stihol domáce potreby. Bolo to všetko nejako ťažšie, ale zároveň aj ľahšie. Je to pocit, ktorý sa strašne zle vysvetľuje.

Či sa vám to páči alebo nie, komunikácia bola osobnejšia. Myseľ fungovala úplne iným spôsobom a bola povinná uchovávať informácie a zameriavala sa iba na jednu úlohu.

Vyrastať popri internete nám umožnilo oceniť časy pred a po. Je skvelé mať niekoľko spomienok zo života pred internetom a je fajn zaspomínať na okamih, keď sme sa prvýkrát pripojili k internetu doma. Nostalgia je vždy prítomná v takýchto prípadoch pre staršiu éru, ale to neznamená, že by sme si želali, aby sme boli stále zaseknutí v tej dobe. Je skvelé posunúť sa vpred.

Internet nie je nepriateľom a určite zmenil naše životy k lepšiemu. Svet je prístupnejší, ako kedykoľvek predtým a komunikácia je rýchla a priama so všetkými na celom svete. Internet vytvoril nové pracovné miesta a deti sa od mladého veku učia digitálnej zručnosti.

Pre tých, ktorí nemajú spomienky na život pred internetom, tu je návrh. Skúste si užiť popoludnie bez internetu. Čo by ste robili? Ako by ste strávili čas?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *