Ako vybrať správny darček?

darčeky

Nie ste veľmi dobrý vo vyberaní darčekov? Vôbec netušíte, čo by daného človeka mohlo potešiť respektíve, čo má rád alebo čo by sa mu naozaj hodilo? Vaša neistota pramení vo vašej negatívnej skúsenosti? Už viac krát sa vám stalo, že ste niečo kúpili a nestretlo sa to úspechom? Obdarovanému sa to vôbec nehodilo alebo sa mu to dokonca nepáčilo? Nad výberom každého darčeka strávite zakaždým niekoľko dní?

Hodili by sa vám v téme výberu darčekov pár dobrých rád? Tak čítajte ďalej, v tomto článku nastolíme pár dobrých tipov, ktoré by vám mohli pomôcť. Nie je to zaručené, ale je dosť možné, že vám to nakupovanie aspoň trochu uľahčí.

  1. Pozorne počúvajte, čo vám druhí rozprávajú. Viete v čom tkvie tajomstvo toho, že sa niekto tak báječne trafuje do vkusu? Väčšinou je to tým, že pozorne počúva, čo sa mu druhý snaží povedať. Čo tým myslíme? Väčšinou je to tak, že pozorným počúvaním a zaujímaním sa o to, čo sa nám druhý snaží zdeliť sa dozviete úplne všetko. Ľudia totiž často hovoria o tom, čo si prajú alebo po čom túžia. Veľakrát to povedia len tak mimochodom. Niektorí ľudia sú v tom majstri a ľahko si všetko zapamätajú. Vy to také prirodzené nemáte? Máte problém druhých počúvať, nie si ešte pamätať, čo vám hovoria. Skúste to. Aspoň nejaký čas pred nejakým sviatkom si to všímajte a zapisujte. Vytvoriť si na to priestor vo svojom diári či mobile tiež nie je zlý nápad.
  2. Spýtajte sa niekoho! Dobrí kamaráti či rodina sú vždy dobrý nápad. Dotyčný nič neprezrádza? Skúste zaútočiť (myslím slovne ;-)) na jeho najlepších kamarátov či rodinu.
  3. Luxusné pochúťky a iné špeciality. Tie musí milovať každý. Síce nie príliš originálny ale zaručený darček.

Myslím, že ak vás nenapadne niečo úplne mimo, čo ja viem, napríklad  ortopedická obuv pre niekoho kto holduje bosej chôdzi a neobuje si nič okrem nemôže to dopadnúť zle. Veď ako sa hovorí, darovanému koňovi na zuby nepozeraj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *