4 dôvody, prečo si kúpiť jedálenský stôl z masívu


Jedálenský stôl je dominantou jedálne či kuchyne, a preto si zaslúži patričnú pozornosť. Veď za ním pravidelne sadá celá rodina, pre ktorú sú spoločné raňajky, obedy a večere často jediné momenty, kedy sa zídu všetci, alebo aspoň väčšina členov. Ale prečo by ste mali staviť práve na jedálenský stôl v masíve? Dôvodov je viac než dosť – a my vám ich radi prezradíme.

Je zdravotne nezávadný

Chcete mať doma nábytok, z ktorého sa budú ešte dlho vyparovať chemikálie (napr. formaldehydy z drevotriesky)? Pochybujeme. Nábytok z masívu, takže aj masívny jedálenský stôl, je zrejme najzdravšou variantou. Zodpovedá prísnym kritériám a je ako stvorený do domácností s deťmi i pre alergikov.

Je (takmer) nesmrteľný

Jedálenský stôl masív niečo stojí, ale vyššia cenovka má svoj dôvod. Životnosť dreveného nábytku je v porovnaní s nábytkom z lamina mnohonásobne dlhšia. V praxi samozrejme záleží aj na kvalite dielenského spracovania, avšak stôl od prevereného výrobcu sa nebude kývať a pravdepodobne sa nerozbije, ani keby ste si na ňom občas zatancovali.

Môžete ho kedykoľvek renovovať

Jedálenské stoly z masívu sú veľmi odolné, ale aj na nich sa samozrejme môže prejaviť zub času. Vďaka možnosti renovácie však môžu vyzerať ako nové napríklad aj za sto rokov. Stačí, keď povrch prebrúsite a znova navoskujete. Masív možno opravovať aj lokálne.

Je nadčasový

Podliehate trendom, ale na druhej strane sa vám nechce meniť jedálenský stôl vždy, keď si zadovážite nové interiérové dekorácie? Potom o to viac oceníte nadčasovosť a univerzálnosť dreva. Jedálenský stôl z masívu sa vyníma v každom interiéri – bez ohľadu na to, v akom štýle si ho zariadite.

Mohli by sme pokračovať ďalej a spomenúť napríklad to, že masívne drevo krásne vonia. Radšej vám však odporučíme ponuku spoločnosti Drevko, ktorá sa zaoberá predajom špičkového nábytku z masívu. Nájdete ju na drevko.sk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *