Zariaďte si vintage kúpeľňu!

Vedeli ste o tom, že aj kúpeľňa sa dá zariadiť v rôznych štýloch? Aj v kúpeľni si môžete vytvoriť svoje miesto, ktoré budete milovať. Nachádza sa tam vaňa a veľa z nás má rado teplú vaňu najmä počas studených zimných večerov. Aký nábytok teda do kúpeľne zvoliť a na čo si dať pozor?

Ak hľadáte pekný kúsok do kúpeľne, tak treba začať stolom alebo komodou, na ktorom je umývadlo. Tento stôl by mal byť samostatný. Môže mať podobu obyčajnej komody, ale fantázii sa medze nekladú. Máte starý servírovací stolík alebo stroj? Vintage šijací stroj vám kompletne zmení výzor vašej kúpeľne a vytvorí z nej miesto dýchajúce históriou. Skúste sa na všetko pozrieť z nadhľadu a určite nájdete niečo, čo bude pre vás a úplne iné ako je štandard. Dajte ale pozor na to, že kúpeľňa nie je miesto na starožitný nábytok alebo nábytok, ktorý ste zdedili. Je tam mokro, vlhko a riziko zničenia je väčšie ako na iných miestach v byte. Pri výbere nábytku do kúpeľne je dôležité dávať pozor aj na priestor – myslite na to, aby ste sa tam zmestili aj vy a mali dostatočne veľa priestoru pre seba.

vintage bathroom

Na čo si dať pozor

Pri výbere nábytku do kúpeľne vo vintage štýle ale môžu nastať problémy. Vybrať vintage nábytok správnej veľkosti a výšky je ozaj problém. Nehovoriac o tom, že na tomto kúsku bude položené umývadlo. Keď kupujete nábytok do kúpeľne, myslite na nasledovné otázky:

  • Môžete si pohodlne umyť zuby?
  • Je zrkadlo v takej výške, aby ste si videli celú tvár?
  • Kto všetko okrem vás bude používať kúpeľňu a ako je vysoká moja rodina? (deti sa samozrejme do úvahy nemusia brať)

Aké umývadlo zvoliť?

Vo všeobecnosti poznáme tri základné typy umývadiel a spôsob ich umiestnenia. Umývadla majú rôzne tvary, farby a sú vyrobené z rôznych materiálov. Umývadlo môže byť závesné, na dosku alebo zápustné (zhora, zdola). Závesné umývadlo je najčastejšie a je zavesené šróbami o stenu. Umývadlo na dosku je najmodernejšie a pre potreby vintage štýlu najlepšie. Položí sa a upevní na dosku. Posledný typ je umývadlo, ktoré je súčasťou komody alebo skrinky, je v ňom zapustené. Pre použitie vintage komody je toto umývadlo nepraktické. Ku každému umývadlu by mal byť technický list, ktorý slúži vodárovi, aby vedel, ako viesť trubky.

Tak už viete aký nábytok si vyberiete do svojej novej kúpeľne?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *