Práca snov!

Vyšli ste zo školy, hľadáte si prácu  a neviete sa zamestnať? Od všadiaľ počúvate rady, aby ste nad tým toľko nešpekulovali a vzali hocičo, čo sa ponúkne a pozerali hlavne na plat? Nemusíte im veriť.

Žijeme v dobe, kedy, keď je človek šikovný, dá sa čokoľvek. V práci trávime veľkú časť nášho času (minimálne 8 hodín denne) a produktívneho veku. Chcete ho zaplniť s niečím z čoho máte radosť, baví vás to a každý večer si líhať s pocitom naplnenia alebo chcete mať radosť spojenú s prácou len z toho, ako vám na konte rastú peniaze?

Samozrejme ideálne by bola kombinácia, ale myslím, že robiť to, čo vás nebaví, len kvôli finančnému zabezpečeniu je len krátkodobo výhodné riešenie, po určitej dobe vás to nepustí a vnútorne sa nebude nikam posúvať skôr práve naopak môže to viesť k veľkej vnútornej nespokojnosti. Len preto, že tak žije väčšina ľudí, neznamená to ešte, že je to normálne alebo správne. Nie len tu platí, že je lepšie plávať proti prúdu.

Ak ešte neviete, čo by bola práca vašich snov nemusíte strácať čas a peniaze na úrade práce. Zamestnajte sa niekde, kde vás to nebude veľmi vyčerpávať, musíte mať totiž dostatok chute a elánu rozmýšľať nad tým, aká práca by vám v živote robila radosť. Ak ste technicky zdatný môže to byť napríklad aj servis mobilov, ak ste boli vždy skôr na jazyky ideálna práca pre vás aspoň na chvíľu môže byť turistický sprievodca. Prehliadka Bratislavy určite nepatrí k tým najvyčerpávajúcejším prácam.

Nerozmýšľajte nad tým veľa, ale ani málo. Užitočné je mať prianie a opakovať si ho vždy, keď si spomeniete na túto tému. To prianie môže znieť. „ Nech ma moja práca naplňuje vnútorne aj finančne.“ Samozrejme môžete si priania prispôsobiť akokoľvek chcete. Dôležité je, aby ste si ho, čo najčastejšie pripomínali a vždy keď príde strach a obavy, odzbrojili ich týmto prianím. Držím vám palce.

bratislava castle

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *