Posúvame sa sami či nás niečo tlačí?

To keď nás rodičia ako malých vypustili hrať sa z domu von a nebolo nás až do večera, sú už len spomienky. Naše spomienky, nemusia byť tými istými spomienkami našich detí. Tak isto ovládané dobou a trendmi, sú vekové kategórie všetkých ľudí. Monitory s joystikmi sú príťažlivejšie ako šišková vojna v lese a navliekanie jahôd na steblá trávy. Pán zubár nám chodil robiť kontroly do školy a naši rodičia ani len netušili čo to psychoterapia znamená.

night city

Pokrok je vec dobrá, nemožno sa naň pozerať len negatívne. Je to ale tak, že sa odlišovať nechceme a tak sa prizeráme na jednu veľkú reťazovú reakciu ktorej súčasťou sme sa stali. Doba- pokrok- technológie- spoločnosť a nakoniec i my.

To čo je v móde a trendy nás mení a z nás sa kreujú noví ľudia. Nie nadarmo sa hovorí, že tým čím alebo kým sa nechávaš obklopovať, tým a taký si aj sám. V tomto článku sme si pre Vás pripravili pár kuriozít, ktorými Vás prekvapí, čo všetko dokážeme vymyslieť a kam, až za hranicu prehnanej honby za biopotravinami, ľudia môžu zájsť. Aké skvosty dnes u nás a našich detí vedú?

  1. Fidget spinner

spinnerVedci tvrdia, že táto hračka, ktorá je vlastne len malý kúsok železa s tromi ramenami, dokáže upokojovať. Dokonca má mať vraj úspech u hyperaktívnych detí s poruchami pozornosti. Táto hračka však prerástla až do mánie, keď by sme u mohli porovnávať s jednou nedávnou: Pokémon Go.

  1. Podkožný čip pre ľudí

microchipTu už sme ale prešli do k vážnejšej téme. Je skeptická a tvrdí sa, že má svoje plusy aj mínusy. Samozrejme má každý na to názor iný, jedno je však isté, spoza veľkej mláky prichádzajú od firiem, či korporácií názory kladné a  do pracovného prostredia sa pod kožu zamestnancov začína predierať aj táto technológia. Je to len otázkou času…

  1. Fake news

fake newsVedeli ste, že existujú firmy, ktoré robia tento biznis na objednávku? Ide o šírenie falošných správ z ktorých potom jednotlivci aj spoločnosti profitujú. Profit založený na klamstve smerom k spoločnosti a šírenie správ, ktoré ľudia ako ovečky zdieľajú.

Reťazová reakcia pokračuje…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *