Keď bábätko neprichádza? Ako sa z toho nezblázniť

Myslím, že dnes žijeme v príliš rýchlej dobe. Sme hladní, tak si objednáme jedlo a do 40 minútach ho máme na stole. Nedaj bože, aby malo 5 minútové meškanie, to už máme pocit, že niečo nie je v poriadku. Príde nám ďaleko zájsť do obchodu vzdialeného 15 minút, zdá sa nám, že minieme zbytočne veľa času a radšej použijeme auto. Všetko chceme hneď a nechceme strácať čas. Otázkou je kam sa ponáhľame? Do hrobu? V dobe vysokorýchlostného internetu nemusíme čakať ani na informácie. Všetky máme okamžite dostupné, kedykoľvek chceme na vševedovi googlovi. Teda, až na okamihy kedy prestane fungovať wifi, či dáta, to je dnes už skoro na infarkt. Na internete nájdete všetko od receptov, cez mesačný horoskop až po odporúčania na opravu motorky. Tiež tam nemôže chýbať ani ppc reklama.

 Späť však k nadpisu článku. Ako sa nezblázniť z toho, že chvíľku na dieťatku pracujete a zatiaľ je to neúspešné? V dnešnej dobe je to zložité, ako som vyššie písala, skoro všetko môžeme mať hneď. A teraz prežívate situáciu, že robíte všetko podľa príručiek ako na dieťatko, sledujete si ovuláciu a plodné dni a stále sa to míňa účinkom. Už prešlo niekoľko mesiacov a vy stále nie ste tehotná. Nemáte hneď to, po čom túžite, aj keď pre to robíte všetko, čo je potrebné. Aspoň si myslíte. Najdôležitejšia ingrediencia, ktorá sa však mieša do elixíru na výrobu dieťatka je ČAS. Dajte tomu čas.

Niekedy sa na dieťa čakalo 5 rokov a bolo to úplne v poriadku. Nebol vysoký sociálny tlak na to, kedy to už bude. Dnes, neviem, či spoločenským tlakom alebo tým, že ženy majú deti vo vyššom veku je ÚPLNE NORMÁLNE čakať na bábätko ROK – DVA. Prvé vyšetrenie sú vhodné po roku.

Tak si dajte čas a nemyslite si, že dieťa dá vášmu životu zmysel a šťastie. Nedá. To musíte nájsť samy v sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *