Ako vybrať tablet s klávesnicou?

Dištančná výučba usadila deti k počítačom. Moderné technológie sa tak stali pevnou súčasťou života mnohých rodín. Ako si vybrať správny tablet na prácu i voľný čas?

Prečo vybrať tablet s klávesnicou

Tablet s klávesnicou v podstate plnohodnotne nahradí notebook. Dlhšia práca na dotykovom displeji je menej pohodlná. Ak klávesnicu nepotrebujete, jednoducho ju k tabletu nedáte a môžete pohodlne napríklad sledovať filmy v posteli. Dôležité je zorientovať sa v ponuke zariadení na trhu. Tablety s klávesnicou ako také na ňom nájdete už veľmi zriedka.

Bezdrôtové klávesnice možno k tabletu pripojiť prostredníctvom technológie Bluetooth a s kompatibilitou nebýva najmä u zariadení Android problém. Niektoré klávesnice sú dokonca univerzálne a funkčné nielen s Androidom, ale tiež so systémom iOS.

Parametre tabletu

Každý tablet by mal spĺňať niektoré dôležité parametre. Ktoré by to mali byť, aby vám poslúžil pre prácu i pre voľný čas?

Veľkosť

Bežným rozmerom tabletov je 7 až 10 palcov. Zoženiete ale aj trinásťpalcové tablety. Tablety s veľkosťou 9 palcov alebo viac sú väčšie, vďaka tomu sú pohodlnejšie na prácu. Drobným detským rúčkam však jednoznačne sadnú skôr menšie rozmery zariadenia. Dostačujúca tak bude u tabletu na učenie uhlopriečka 7 alebo 8 palcov.

Technológia displeja

K technológiám, ktoré sľubujú najvyššiu kvalitu zobrazenia, sa radí AMOLED alebo ešte lepšie Super AMODLED. Táto technológia pochádza z dielne značky Samsung a vyznačuje sa lepšou odozvou v porovnaní s AMOLED.

Za dostačujúci kompromis medzi cenou a výkonom je potom považovaná technológia IPS. U spoločnosti Apple sa možno stretnúť s tzv. Retina displejom, čo je technológia na báze IPS charakteristická vyššou hustotou pixelov.

Rozlíšenie

Rozlíšenie displeja taktiež patrí k parametrom, ktoré rozhodujú o kvalite zobrazenia. Čím vyššie bude, tým je výsledný obraz lepší a vám sa bude pracovať lepšie. Kvalitné rozlíšenie jednoznačne uvítate pre sledovanie filmov. U malých tabletov do 8 palcov sa za odporúčanú hodnotu považuje 1 024 × 720 bodov.

Procesor

Výkon tabletu, a teda jeho schopnosť plynule zvládať beh rôznych aplikácií, sa odvíja od použitého procesora. Výkonnosť procesora je potom určená v GHz. U malého tabletu možno za nevyhnutný základ považovať procesor s aspoň 1 GHz. Ak zvolíte procesor so štyrmi jadrami a frekvenciou 4 GHz, tablet sa v domácnosti stane zariadením s univerzálnym využitím.

Pamäť

Hoci u pamäte platí jednoznačne, že čím viac, tým lepšie, toto pravidlo je nutné uchopiť racionálne. Na bežnú prácu stačí menšia pamäť. Možno povedať, že 1 GB je nutné minimum a 2 GB môžeme považovať stále za akýsi základ, ktorý poslúži predovšetkým nenáročným používateľom. Tablet so 4 GB už v dnešných pomeroch vie plnohodnotným spôsobom nahradiť stolné PC.

Úložisko

Kapacita interného úložiska závisí na jeho využití. Čím viac dát, tým väčšie by úložisko malo byť. Nenáročnému použitiu vyhovie 16 GB kapacity. Ak však patríte medzi tých, ktorí si chcú ukladať väčšie množstvo hier, filmov alebo iných aplikácií, tak voľte najmenej 32 GB alebo 64 GB.

Ďalšie parametre

V prípade, že tablet plánujete primárne používať doma, vystačíte si s pripojením na wifi a nemusíte príliš riešiť napríklad prítomnosť LTE / 4G. Pre prácu v teréne ide však o nevyhnutnosť. Podobne to platí o výdrži batérie. Lacný tablet vydrží cca 4 hodiny, najlepšie tablety zvládnu aj 10 hodín alebo viac, vonku preto nebudete musieť len tak zháňať nabíjačku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *