To keď nás rodičia ako malých vypustili hrať sa z domu von a nebolo nás až do večera, sú už len spomienky. Naše spomienky, nemusia byť tými istými spomienkami našich detí. Tak isto ovládané dobou a trendmi, sú vekové kategórie všetkých ľudí. Monitory s joystikmi sú príťažlivejšie ako šišková vojna v lese a navliekanie jahôd na steblá trávy. Pán zubár nám chodil robiť kontroly do školy a naši rodičia ani len netušili čo to psychoterapia znamená.
Pokrok je vec dobrá, nemožno sa naň pozerať len negatívne. Je to ale tak, že sa odlišovať nechceme a tak sa prizeráme na jednu veľkú reťazovú reakciu ktorej súčasťou sme sa stali. Doba- pokrok- technológie- spoločnosť a nakoniec i my.
To čo je v móde a trendy nás mení a z nás sa kreujú noví ľudia. Nie nadarmo sa hovorí, že tým čím alebo kým sa nechávaš obklopovať, tým a taký si aj sám. V tomto článku sme si pre Vás pripravili pár kuriozít, ktorými Vás prekvapí, čo všetko dokážeme vymyslieť a kam, až za hranicu prehnanej honby za biopotravinami, ľudia môžu zájsť. Aké skvosty dnes u nás a našich detí vedú?
- Fidget spinner
Vedci tvrdia, že táto hračka, ktorá je vlastne len malý kúsok železa s tromi ramenami, dokáže upokojovať. Dokonca má mať vraj úspech u hyperaktívnych detí s poruchami pozornosti. Táto hračka však prerástla až do mánie, keď by sme u mohli porovnávať s jednou nedávnou: Pokémon Go.
- Podkožný čip pre ľudí
Tu už sme ale prešli do k vážnejšej téme. Je skeptická a tvrdí sa, že má svoje plusy aj mínusy. Samozrejme má každý na to názor iný, jedno je však isté, spoza veľkej mláky prichádzajú od firiem, či korporácií názory kladné a do pracovného prostredia sa pod kožu zamestnancov začína predierať aj táto technológia. Je to len otázkou času…
- Fake news
Vedeli ste, že existujú firmy, ktoré robia tento biznis na objednávku? Ide o šírenie falošných správ z ktorých potom jednotlivci aj spoločnosti profitujú. Profit založený na klamstve smerom k spoločnosti a šírenie správ, ktoré ľudia ako ovečky zdieľajú.
Reťazová reakcia pokračuje…