A dá sa to vôbec? Sami si odpoviete, že samozrejmé dá. Veď je to prirodzené. Navyše v súčasných trendoch obľúbené a originálne. Ak sa zamyslíme a skúsime pouvažovať o atypickosti v prírode, je to niečo krásne. Prejdime však k jadru. Čo tak umiestňovanie a prenášanie toho pre nás typického ako je napríklad bývanie, dom, do prostredia odľahlej prírody a zachovanie celkového dojmu.
Možno je tomu spočiatku ťažko rozumieť. Skúsme si teda predstavovať
V architektúre je nekonečné množstvo smerov pre ktoré je vždy význačné niečo iné. Je tu však konečne doba a éra, kedy splynutie s prostredím je konečným cieľom. Ľudia vnímajú ako krásnu ideu odľahlý dom niekde uprostred ničoho a únik z bytových jednotiek, radovej výstavby.. Samozrejme, každý by to ihneď bral všetkými desiatimi.
Konštrukcia takéhoto domu sa však úplne líši od klasického obrazu rodinného domu. V tomto prípade Vám dizajnéri vytvárajú vonkajší aj vnútorný dizajn. O cenovom rozdiele v porovnaní s klasickým domom sa snáď baviť nemusíme. Už len fakt, že ide o dom atypický nám značí, že interiér je zložitejšie členený a bude si vyžadovať nábytok na mieru. Pre ženy ideálne pomyslieť o nevyhnutnom, čo je samozrejme kuchyňa na mieru. Najsvetlejšie stránky by sme teda mali, všetko má ale samozrejme svoje pre a proti.
O nákladoch za architekta a samotný návrh Vášho iného bývania sa nedá ani diskutovať. Zamyslime sa však nad tým viac do hĺbky. Nie vždy je vizuál a umiestnenie pointou. Myšlienku zachováme iba ak úplne zachováme prepojenie s prírodou. Naznačovania dosť. EKO.
Okom aj EKOm
Známe aj ako nízkoenergetické. Funkcionalizmus aký poznáme by tak konečne aj vychádzal z jadra slova. Zrušenie všetkého nadbytočného a úplne splynutie s prírodou. Čím menej toho čo nás pripútava a robí z nás materialistov. Len človek uvažujúci na rovnakej, či podobnej báze dokáže skutočne oceniť architektúru umiestňovanú do odľahlej prírody a jej funkciu pre neho samého a aj pre svoje okolie.